شرکت کیمیا سبزآوردربطور رسمی در سال  سال ۱۳۸۱ثبت گردید .

و اکنون به عنوان عضو فعال”انجمن ارگانیک ایران”و دارنده چندین گواهی ثبت اختراع در زمینه آفت کش های حاوی مواد معدنی و عصاره های گیاهی”،مشغول فعالییت می باشد .

شرکت کیمیا سبزآور پس از اجراء چندین طرح تحقیقاتی توسط “موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور” و تایید کارآیی آفت کش های تولیدی در مقایسه با سموم پرخطر شیمیایی، تاکنون موفق به ثبت تعدادی از “آفت کش های با منشاء طبیعی” تولیدی خود در “هیئت نظارت برسموم” شده و پروانه تولید “فرآورده ها و تجهیزات کنترل غیرشیمیایی آفات” از “سازمان حفظ نباتات کشور” را دریافت نموده.

با تداوم فعالیت ها، در سال ۱۳۹۳ “استاندار ملی ایران- ۱۱۰۰۰” بوسیله “شرکت بیوسان گواه” برای تعدادی ازآفت کشهای تولیدی، دریافت شده که مطابق آن، این فرآورده ها مجاز برای “کشاورزی ارگانیک” می باشد. هم اکنون با دریافت پروانه بهره برداری، این فرآورده های مفید در کارخانه این شرکت واقع در شهرک صنعتی فیروزکوه به تولید انبوه رسیده و با توجه به سازگاری با محیط زیست و عوامل بیولوژیک، کیفیت و قیمت مناسب و سهولت در کاربرد، مورد توجه و مصرف گسترده جامعه پیشرو کشاورزی و شرکت های کشت و صنعت و علاقمندان به تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک قرار گرفته است.

بر طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، سالانه تنها در کشورهای در حال توسعه در حدود سه میلیون نفر بر اثر آفت کش های شیمیائی مسموم می شوند که از این تعداد بيش از ۲۰ هزار نفر جان خود را از دست مي دهند و ۷۳۵ هزار نفر دچار بیماری های مزمن و ۳۷ هزار نفر به بیماری های مهلک ، چون سرطان ، مبتلا می شوند (WHO,۱۹۹۲) .

در کشورمان ایران ، باقیمانده چندین برابر حد مجاز سموم کلره و فسفره آلی بر روی محصولات کشاورزی و به ویژه سبزی و صیفی گلخانه ای ، سلامت جامعه را مورد تهدید جدی قرار داده است .

کاربرد گسترده انواع سموم شیمیائی ، با طیف اثر وسیع و پایداری زیاد در طی دهه های اخیر ، بشر را با بحران های متعدد زیست محیطی روبرو ساخته است و موجب به خطر افتادن زندگی انسان ها و سایر موجودات زنده ، آلودگی آب و خاک و منابع غذائی ، نابودی حشرات مفید و سایر دشمنان طبیعی آفات و مقاومت فزاینده آفات نسبت به این سموم گردیده است .

برای رفع آلودگی آب و خاک و منابع غذائی چاره باید جست  ؟

برای رهائی از این بحران ها راهی جز به یاری گرفتن طبیعت وجود ندارد .

استفاده از آفت کش های برگرفته از طبیعت ، جزء مهمی از مبارزه تلفیقی با آفات IPM)) برای تولید محصولات سالم و عاری از بقایای سموم محسوب میگردد .

شرکت کیمیاسبزآور برای اولین بار در کشور محصولاتی تحت عنوان “آفت کش های سازگار با محیط زیست ” ارائه نموده است . اين گروه از آفت كش ها ، حاوي تركيبات با منشا طبیعی چون مواد معدني ، مشتقات گياهي ، روغن های خوراکی و ترکیبات کم زیان مانند صابون ها بوده و در طرح هاي تحقيقاتي انجام گرفته در گلخانه ها و مزارع ، كارآيي خود را در مبارزه با آفاتی از قبیل حشرات و کنه ها ، حلزون و راب ، جوندگان و بیماریهای گیاهی بر روي محصولات کشاورزی مختلف (سبزي ، صيفي ، ميوه ، گياهان زينتي ، … ) به اثبات رسانيده اند .

امتيازات ” آفت كش هاي سازگار با محيط زيست ” عبارتند از :

  • بر خلاف سموم شيميائي ، اكثرا  انتخابي عمل مي كنند و براي انسان و ساير جانداران غير هدف ، بدون زيان بوده و  باعث آلودگي محيط زيست نمي شوند .
  • محصولات كشاورزي محلول پاشي شده با آنان ، عاري از هرگونه باقيمانده سمي مي باشند و به فاصله كوتاهي از برداشت ، قابل مصرف مي باشند .
  • بدليل بجاي نگذاشتن اثر سمي ، آسيبي متوجه حشرات مفيدي كه پس از محلول پاشي با آنان در جستجوي شكار ، با گياهان تماس پيدا مي كنند ، نخواهد بود .
  • نحوة اثر آنها بر روي آفات فيزيكي است و بر خلاف سموم شيميائي موجب ايجاد مقاومت در آفات نمي شوند .
  • مصرف آنان کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است .

بازدید از این سایت و آشنائی دقیق تر با محصولات این شرکت ، به دوستداران محیط زیست ، کشاورزان علاقه مند به تولید محصولات سالم و ارگانيك و همه کسانی که در پی یافتن جایگزین های موثر و غیر سمی  برای سموم خطرناک شیمیائی هستند ، توصیه می شود .

شرکت کیمیاسبزآور، عضو فعال  “انجمن ارگانیک ایران” می باشد.