داروخانه گیاه پزشکی اُرگانیک

ساس و روش مقابله با آنها(نابودی ساس)

ساس

این حشرات کوچک، بیضی شکل و قهوه ای رنگی هستند که از خون حیوانات یا انسان تغذیه می کنند. حشره های بالغ بدنی صاف به اندازه یک دانه سیب دارند.  پس از تغذیه، بدن آنها متورم شده و به رنگ قرمز است.ساس ها پرواز نمی کنند، اما می توانند به سرعت روی دیوارها و سقف حرکت کنند. ساس ماده ممکن است در طول عمر صدها تخم بگذارد که هر کدام به اندازه یک ذره غبار است.حشره های نابالغ که پوره نامیده می شوند، قبل از رسیدن به بلوغ پنج بار پوست خود را می ریزند و قبل از هر بار ریختن به یک وعده غذایی خون نیاز دارند. در شرایط مساعد، حشرات می توانند به طور کامل در عرض یک ماه رشد کنند و سه نسل یا بیشتر در سال تولید کنند.سوال اینجاست که برای نابودی ساس چه باید کرد؟

 

اگرچه آنها مزاحم هستند، اما تصور نمی شود که آنها بیماری را منتقل کنند.

با ما همراه باشید تا با روش نابودی ساس آشنا شوید.

جایی که ساس ها پنهان می شوند

ساس ها ممکن است از طریق چمدان، لباس، تخت و کاناپه های مستعمل و سایر وسایل وارد خانه شما شوند. بدنه صاف آنها این امکان را به آنها می دهد که در فضاهای کوچکی به اندازه عرض یک کارت اعتباری قرار گیرند. ساس ها مانند مورچه یا زنبور لانه ندارند، اما تمایل دارند به صورت گروهی در مکان های مخفی زندگی کنند. مخفیگاه های اولیه آنها معمولاً در تشک ها، فنرهای جعبه، چارچوب تخت است که در آن به راحتی به افراد برای گاز گرفتن در شب دسترسی دارند. با این حال، با گذشت زمان، آنها ممکن است در اتاق خواب پراکنده شوند و به هر شکاف یا مکان محافظت شده منتقل شوند. آنها همچنین ممکن است به اتاق ها یا آپارتمان های مجاور سرایت کنند. از آنجایی که ساس ها تنها با خون زندگی می کنند، وجود آنها در خانه نشانه کثیفی نیست.

احتمالاً آنها را در اتاق های هتل پیدا خواهید کرد .ساس ها عمدتاً در شب فعال هستند و معمولاً افراد را هنگام خواب گاز می گیرند. آنها با سوراخ کردن پوست و خارج کردن خون از طریق یک منقار کشیده تغذیه می کنند. حشرات بین 3 تا 10 دقیقه تغذیه می شوند تا کاملا سیر شوند و سپس از آن محل دور می شوند.بیشتر گزش ساس ابتدا بدون درد است، اما بعداً به جوش های خارش دار تبدیل می شود. بر خلاف گزش کک که عمدتا در اطراف مچ پا است، گزش ساس در هر ناحیه ای از پوست که هنگام خواب در معرض آن قرار می گیرد، وجود دارد. همچنین، گزش ها مانند نیش کک، نقطه قرمزی در مرکز ندارند.

افرادی که متوجه آلودگی ساس خود نمی شوند، ممکن است خارش و جوش را به دلایل دیگری مانند پشه نسبت دهند. برای تایید گزش ساس، باید خود حشرات را پیدا و شناسایی کنید.

علائم آلودگی

اگر با نواحی خارش دار که هنگام خواب نداشتید از خواب بیدار می شوید، ممکن است ساس داشته باشید، به خصوص اگر در زمان شروع گزش یک تخت مستعمل یا وسایل مستعمل دیگر داشته باشید. علائم دیگری که نشان می دهد ساس دارید عبارتند از:

 •    اثر خون روی ملحفه یا روبالشی شما   
 •    لکه های تیره یا زنگ زده از مدفوع ساس روی ملحفه ها و تشک ها، رختخواب و دیوارها  
 •     پوسته تخم یا پوست ریخته شده در مناطقی که ساس ها پنهان شده اند. 
 •    بوی زننده از غدد بوی حشرات

 

 

اگر مشکوک به هجوم هستید، تمام ملافه ها را بردارید و آن را به دقت بررسی کنید تا نشانه هایی از حشرات یا مدفوع آنها وجود داشته باشد. پوشش گرد و غبار کف فنرهای جعبه را بردارید و درزهای قاب چوبی را بررسی کنید. پارچه را در جایی که منگنه شده است به قاب چوبی جدا کنید. همچنین اطراف تخت را بررسی کنید، از جمله داخل کتاب، تلفن یا رادیو، لبه فرش و حتی در پریزهای برق. کمد خود را چک کنید، زیرا ساس ها می توانند به لباس بچسبند. اگر در مورد علائم ساس مطمئن نیستید، با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید، که می داند به دنبال چه چیزی باشد. اگر نشانه‌هایی از آلودگی پیدا کردید، مراحل را برای خلاص شدن از شر حشرات و جلوگیری از بازگشت آنها آغاز کنید.

درمان و نابودی ساس

خلاص شدن از شر ساس با تمیز کردن محل زندگی ساس شروع می شود. این باید شامل موارد زیر باشد:

ملافه‌ها، ملحفه‌ها، پرده‌ها و لباس‌ها را در آب داغ تمیز کنید و در بالاترین درجه خشک‌کن خشک کنید. حیوانات عروسکی، کفش‌ها و سایر اقلامی را که قابل شستشو نیستند در خشک‌کن قرار دهید و به مدت 30 دقیقه در بالا قرار دهید.

تخت خواب

از یک برس سفت برای تمیز کردن درزهای تشک استفاده کنید تا ساس‌ها و تخم‌های آن‌ها را قبل از جاروبرقی پاک کنید.

تخت و اطراف خود را مرتباً جاروبرقی بکشید. پس از جاروبرقی، بلافاصله کیسه جاروبرقی را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در سطل زباله در فضای باز قرار دهید.فنرهای تشک و جعبه را با یک روکش محکم بافته شده و زیپ دار بپوشانید تا ساس ها وارد یا فرار نکنند. ساس ها ممکن است تا یک سال بدون تغذیه زنده بمانند، بنابراین پوشش را حداقل یک سال روی تشک خود نگه دارید تا مطمئن شوید که همه حشرات در تشک مرده اند.

ترک های گچ را ترمیم کنید و کاغذ دیواری پوست کنده را بچسبانید تا از شر مکان هایی که ساس ها می توانند پنهان شوند خلاص شوید.از شلوغی اطراف تخت خلاص شوید.

اگر تشک شما آلوده است، ممکن است بخواهید از شر آن خلاص شوید و یک تشک جدید تهیه کنید،  مراقب باشید که بقیه خانه خود را از شر ساس خلاص کنید وگرنه تشک جدید شما  آلوده خواهد شد.

 

و در نهایت

راه حل نهایی و بهترین روش برای نابودی این حشره استفاده از حشره کش های گیاهی ساتوکس می باشد که شما را از شر این حشرات موذی خلاص می کنند.

برای اطلاعات بیشتردر مورد ساتوکس و خرید این محصول لطفا کلیک کنید.

 

حشره کش گیاهی ساتوکس
حشره کش گیاهی ساتوکس ضد ساس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موسسه آموزش عالی دیلمان لاهیجان
موسسه آموزش عالی دیلمان لاهیجان
فیلد هایی را که نشان داده می شود انتخاب کنید. سایر فیلد ها پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، درگ و دراپ کنید.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
برای مخفی کردن نوار مقایسه ، به سمت بیرون کلیک کنید
مقایسه
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping