شرکت کیمیاسبزآور برای اولین بار در کشور محصولاتی تحت عنوان “آفت کش های سازگار با محیط زیست ” ارائه نموده است . اين گروه از آفت كش ها ، حاوي تركيبات با منشا طبیعی چون مواد معدني ، مشتقات گياهي ، روغن های خوراکی و ترکیبات کم زیان مانند صابون ها بوده و در طرح هاي تحقيقاتي انجام گرفته در گلخانه ها و مزارع ، كارآيي خود را در مبارزه با آفاتی از قبیل حشرات و کنه ها ، حلزون و راب ، جوندگان و بیماریهای گیاهی بر روي محصولات کشاورزی مختلف (سبزي ، صيفي ، ميوه ، گياهان زينتي ، … ) به اثبات رسانيده اند .

امتيازات ” آفت كش هاي سازگار با محيط زيست ” عبارتند از :
• بر خلاف سموم شيميائي ، اكثرا  انتخابي عمل مي كنند و براي انسان و ساير جانداران غير هدف ، بدون زيان بوده و  باعث آلودگي محيط زيست نمي شوند .
• محصولات كشاورزي محلول پاشي شده با آنان ، عاري از هرگونه باقيمانده سمي مي باشند و به فاصله كوتاهي از برداشت ، قابل مصرف مي باشند .
• بدليل بجاي نگذاشتن اثر سمي ، آسيبي متوجه حشرات مفيدي كه پس از محلول پاشي با آنان در جستجوي شكار ، با گياهان تماس پيدا مي كنند ، نخواهد بود .
• نحوة اثر آنها بر روي آفات فيزيكي است و بر خلاف سموم شيميائي موجب ايجاد مقاومت در آفات نمي شوند .
• مصرف آنان کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است .

بازدید از این سایت و آشنائی دقیق تر با محصولات این شرکت ، به دوستداران محیط زیست ، کشاورزان علاقه مند به تولید محصولات سالم و ارگانيك و همه کسانی که در پی یافتن جایگزین های موثر و غیر سمی  برای سموم خطرناک شیمیائی هستند ، توصیه می شود .