شرکت فن‏آوری زیستی طبیعت‏ گرا

در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده ‏های بیوتکنولوژی در شهرک گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال۱۳۸۴تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکشها و علف هرزکشهای بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد. اولین محصول کارخانه، لاروکش بیولوژیک با نام تجاری bioflash است که در دو فرمولاسیون گرانول و مایع تولید می‏شود، نوع گرانول آن با قابلیت آهسته رهشی با اثر طولانی می‏تواند در کنترل بیماری‏های منتقله از پشه از جمله تب دانگ، تب زرد، تب دره ریف، چیگونگایا و آنسفالیت ژاپنی و مالاریا، در ایران، آفریقا، آسیای جنوب شرقی و آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار گیرد.

بایوفلش ( bioflash )

در هشتم ژانویه۲۰۰۹ موفق به کسب توصیه مصرف از سازمان جهانی بهداشت از (WHO) گردید و سپس در کشور تایلند و ترکیه ثبت شد به این ترتیب بایوفلش اولین محصول ایرانی است که موفق به کسب چنین درجه و اعتمادی از مجامع بین‏ المللی می‏گردد.

اینکه استان البرز یکی از بزرگترین قطب های بایو تکنولوژی در کشور به شمار می رود، ادعا نیست چرا که محققان این شرکت تولیدی دارویی در کرج توانسته اند دانش خود را منطبق با آخرین تحولات علمی در خاورمیانه بروز کرده ، در حوزه سلامت محیط زیست و کشاورزی گام های عملیاتی بردارند. کشت ترکیب باکتریایی در محصولات این شرکت و تولید جایگزین آنتی بیوتیک دام و طیور ،تازه ترین تولیدات این محققان بشمار می رود،محصولاتی که با بازگشت به چرخه طبیعت هیچ گونه ضرری در مقایسه با داروهای تولیدی شیمیایی ندارد و در رقابت با تولیدات مشابه برآمده است.

این شرکت دانش بنیان که با برندِ فناوری زیست طبیعت گرا از سال 84 فعالیت خود را در کرج آغاز کرده است، توانایی تولید 2000 تن انواع پودر آفت کش را دارا می باشد و سهم خود را از اشتغال با بکارگیری 50 نیرو محقق ساخته است.اما این پایان راه نیست،صادرات یک میلیون دلاری محصولات تولیدی در سالهای 92 تا 93 مهمترین گام هایی بوده است که در این شرکت برداشته شده و خط تولید آن کماکان پر رونق تداوم دارد.

 فرآورده های شرکت فناوری زیست طبیعت گرا

 • کود زیستی بایوفارم ، 4 نوع

 •  (مایه تلقیح بذر ویژه گندم ، جو ف ذرت ، برنج ، سبزیجات ، صیفی جات ، سیب زمینی وگوجه فرنگی ، پنبه ، دانه های روغنی و باغبانی –مایع )
 • بایولپ (آفت کش زیستی –مایع )

 • بایوبیت (آفت کش زیستی –مایع )

 • فوزا گل (علف کش زیستی –مایع )

 • بایوفلش (لاروکش زیتی –مایع )

 • اکواواک (واکسن پیشگیری از بیماری استرپتوکوکوزین ماهی قزل آلا سردابی –مایع

 • رشد افزا (کود بیولوزیک تثبیت کننده ازت )

 • بایوفسفات تریپل (کود بیولوژیک جایگزین کود شیمیایی فسفر )

 • فسفات به رشد (کود بیولوژیک حل کننده فسفات )

  آدرس وبسایت شرکت  :     http://www.biorun.ir