تشابه یک نوع نارنگی با دست انسان

دست بودا را بگیرید!

هیچگاه به خاطرتان رسیده است که پنجه‌ی در هم تنیده و وحشتناکی که در کابوس خود دیده‌اید، ممکن است میوه‌ای بسیار خوشمزه باشد؟ میوه‌ای با بوی اسطوخدوس، مزه‌ی پوست لیمو، اسطوخدوس و نارنگی و ظاهری مانند پنجه‌ی در هم گره خورده‌ای که در کابوس‌های خود دیدید!
ظاهراً راهبان بودایی این «بالنگ انگشت دار» را که با نام «دست بودا» هم شناخته می‌شود، از هند به چین آورده‌اند که اکنون تنوع بسیاری دارد و کشاورزان آن را به عنوان یک نماد تزئینی، دارویی سنتی – گیاهی و طعم دهنده، پرورش داده و به فروش می‌رسانند.

دست بودا در آسیا ارزشی نمادین دارد. خانواده‌های چینی این میوه را در خانه‌ها و معابد خود قرار می‌دهند تا نوید عمر طولانی و شادی باشد. ژاپنی‌ها نیز بالنگ انگشت دار را پر از انرژی‌های مثبت می‎‌دانند و به عنوان هدیه سال نو برای وارد کردن شانس به خانه، به هم هدیه می‌دهند. دست بودا را گاه خشک می‌کنند و در ظرف گل خشک می‌ریزند تا بوی مطبوع آن، فضا را معطر سازد. از پودر بالنگ انگشت دار می‌توان برای بخشیدن طعمی متفاوت به غذا نیز استفاده کرد. حتی برخی آشپزها از آن برای تهیه شکر و نمک طعم دار استفاده می‌کنند. شیرینی‌پزها نیز از پوست این میوه، شکلات، آبنبات و بستنی درست می‌کنند.

میوه های عجیب ، از میوه ای به شکل دست تا خاویار گیاهی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *